Lístková politika se nepovedla. Organizátoři nastavili ceny hodně nad reálnou prodejní hodnotu. A na to také doplatili.
Ostré vystřízlivění přišlo po včerejším fiasku během zahajovacího dne. Podrobnosti čtěte zde.
Druhý hrací den byla změna hned vidět. Organizátoři v čele s Peterem Forsbergem (jmenovec hokejové legendy), který má na starosti švédskou část mistrovství, začali mírnit ostudu, kterou zatím šampionát sklízel. Krátce po tiskovce, kde bylo oznámeno snížení vstupného, se kolem haly Globen a na prodejních místech začaly tvořit fronty.
Kdyby Forsberg začal spolupracovat s některým z českých slevových portálů, má lístky na celé mistrovství vyprodané do půl hodiny.
Zájem o hokej je
Další věcí, která je MS vyčítána je však , že tu nehrají ti nejlepší hráči. To je ale už pravidlem tohoto turnaje, neboť se koná zároveň s play off boji o americký Stanley Cup. Proto není MS v hokeji tak prestižní jako třeba olympijský turnaj, kde většina hráčů z NHL nastoupí. V Soči za dva roky se určitě tribuny zaplní už na první utkání.
Letošní turnaj zatím jen překvapuje
Další nezvyklou věc, kterou jsem zprvu připisoval špatné organizaci, je konec zápasu bez hymny vítězného týmu. Prostě „písk“ a je konec. Do letošního turnaje bylo zvykem po skončení utkání zahrát národní hymnu vítěznému týmu. Toto pravidlo ale letos už neplatí, takže zakončení všech zápasů je mírně nedůstojné. Mnohaletou tradici letos zrušila Mezinárodní hokejová federace.Kdo počítal s tím, že si po hokeji vždycky pobrečí u cimbálovky, má po legraci.
Znádlivě nedůležitá věc, která by možná zapadla, má ale mnoho sestřiček, malých problémů, které z mistrovství světa dělají trochu nudu. Možná ale tradiční velké hokejové bitvy mezi námi a Rusy nebo Kanadou znovu zvednou vlnu euforie. I když český tým podává zatím mizerný výkon, třeba se v důležitých utkáních dokáže kolem kápa Plekance semknout a sehrát i nějaká povedená utkání.