SK Rakovník – SK Stap Tratec 3:2 (2:0)

Na nejdelší zájezd letošního roku se vydali Vilémovští fotbalisté s velice úzkým kádrem, neboť jsou
někteří hráči zraněni a nebo měli pracovní omluvenky. I přesto chtěli hosté vydolovat alespoň bod
z krásného lesního komplexu, kde jsou dvě přírodní trávy a jedna zbrusu nová umělka poslední
generace. Vilémovští byli sice po celý zápas fotbalovější, drželi více i balón na svých kopačkách, ale
mezi tyče prakticky nevystřelili, neboť šly veškeré střely buďto mimo branku domácích a nebo je
likvidovali urostlí obránci domácích již před svým velkým čtverce. Soupeř to byl víc než hratelný, který
měl ve svých řadách jen pár fotbalistů divizní úrovně, ale zbytek hráčů to nahrazoval bojovností, která
u našich hráčů po většinu zápasu chyběla a co hlavně rozhodlo, byly hrubé chyby v obranné činnosti.
9´- špatná malá domů hostů a Lesniak loboval míč přes Vaňaka do branky, ale Soukup stačil míč vykopnout
16´- další šance domácího kanonýra Lesniaka z 10-ti metrů po zaváhání obrany hostů, ale míč šel těsně vedle
20´- nejnebezpečnější hráč domácích Lesniak po dalším zmatku v obraně hostů nastřelil z čisté šance tyčku
26´- trestný kop domácích z 18-ti metrů přes zeď stačil Vaňak vyrazit, ale hostující hráči zapomněli na dva hráče
domácích, ti si vyměnili odražený balón a Lesniak do prázdné branky otevřel skóre zápasu – 1:0 !!!
42´- jediná slušná střela hostů v 1.půli z kopačky Buryánka olízla břevno domácí svatyně
45´- hostující Soukup neodkopl včas balón, domácí Polášek mu jej ve vápně sebral a pohodlně skóroval – 2:0 !!!
První půle byla ve znamení zmatků v obraně hostů, která doznala značného přeskupení, vzhledem
k neúčasti několika stabilních hráčů. Na druhou stranu měli hosté i štěstí při prvních třech šancích
nejlepšího hráče na hřišti – domácího kanonýra Lesniaka. Škoda branky přímo do šatny po zaváhání
zkušeného Soukupa, ale i to je bohužel fotbal.
49´- pěkný centr Buryánka na hlavu nikým nekrytého Šťastného, ale míč šel jen nad branku domácích !!!
51´- obrovská chyba Čudy a kanonýr Lesniak trefil na štěstí pro hosty opět jen tyčku Vaňakovi branky !
61´- hosté nechali na vápně osamoceného Maříka a ten střelou k tyči zvýšil na 3:0 pro domácí !!!
65´- faul ve vápně na pronikajícího Jindřicha, jasná penalta a špílmachr Jägr se nemýlil a snížil na – 3:1
89´- pěkná akce hostů a první přímá střela mezi tyče domácích skončila díky Jindřichovi v síti – 3:2 !
Ve druhé půli se hosté snažili o vyrovnání, měli daleko více ze hry, ale hrubými chybami v obranné
činnosti a nemohoucností v útoku se připravili minimálně o bod. Všechna čest domácím bojovníkům,
ale pokud náš tým neporazí ani takovýto soubor, tak se nemůže divit, že okupujeme sestupové příčky.
Byl to již třetí relativně slabší soupeř, se kterým jsme ztratili zbytečně všechny body a to nás musí
dvojnásob mrzet, neboť mít plánovaných 20 bodů, pohybovali jsme se v tabulce úplně někde jinde, než
ve skutečnosti. Na jaře nás čekají těžké odvety, ale nic ztraceno ještě není. Podzim se musí důkladně
rozebrat, udělat nějaké radikálnější změny k lepšímu, s některými hráči se rozloučit a nějaké šikovné
mladé zajistit. To vše se musí dořešit již tento týden a na sobotní rozlučce tyto změny všem oznámit.