SK Stap Tratec – FK Nymburk 2:0 (1:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu k nám přijel nováček z Nymburka, který však má ve svých
řadách spousty hráčů z mladoboleslavské mládežnické líhně a také tři exligové hráče. Na jejich
výkonu to bylo rozhodně znát a nebýt jejich vyloučeného gólmana v 19.minutě hry, možná byl
výsledek trochu jinačí. Domácí však ze sebe vyždímali vše co v nich bylo a i když hosté ke konci
zápasu měli převahu, dokázali domácí z rychlého brejku nakonec zápas, střídajícím Soukupem
rozhodnout ve svůj prospěch a získat tak další veledůležité body.
7´- centr do vápna domácích a dlouhán hostů Peterka střílel hlavou jen těsně vedle Vaňakovi svatyně
19´- faul gólmana Dastycha na pronikajícího ostrostřelce domácích Kaňkovského, jasná červená
karta, vyloučení a správně nařízený pokutový kop, který sám postižený proměnil – 1:0 !!!
24´- na přetažený centr Demčenka si naběhl Kaňkovský, ale jeho volej skončil jen nad brankou hostů
29´- dělovku domácího Demčenka vyrazil gólman hostů s námahou na rohový kop
36´- únik hostů a kanonýr Grospič pěkně vystřelil, ale gólman Vaňak byl připraven a míč lapil
39´- další nebezpečná střela hostů v podání Peterky skončila v náruči jistého Vaňaka
V první půli byla pro domácí důležitá 19.minuta, ale hosté ani po ní nehráli uzavřený fotbal,
nestáhli se, ale bojovali o vyrovnání. Měli na to i dvě velmi dobré šance, ale domácí gólman byl
vždy proti a udržel tak čisté konto a domácí šli do šaten za jednobrankového vedení.
49´- hosté v brejku a opět vysoký Peterka střílel naštěstí pro domácí jen těsně vedle branky
56´- pěkná střela domácího Buryánka šla jen těsně nad branku hostů
61´- domácí Demčenko posadil míč z rohu na hlavu Hnízda, ale míč šel jen nad branku hostů
62´- oslavenec Jindřich se dostal k odraženému balónu a dělovkou z vápna rozhoupal břevno hostů !!!
75´- další povedená střela Jindřicha z velkého čtverce a hosty zachránila jen tyčka !!! To byl pech !!!
78´- hosté v rychlém brejku a Grospič trefuje tyčku Vaňakovi branky !!! To byla klika !!!
82´- třetí parádní střela za sebou v podání Ládi Jindřicha skončila v náruči dobře postaveného gólmana
85´- únik domácích, kteří šli 3 na 1, Kaňkovský uvolnil Soukupa a ten střelou k tyči rozhodl – 2:0 !
Hosté se snažili celý druhý poločas o vyrovnání otevřenou hrou, ke konci zápasu vytáhli i
jednoho obránce pomoci útoku, ale to se jim nakonec stalo osudným, když domácí využili brejk
k získání dvoubrankového vedení. Velká snaha domácích tak přinesla kýžené tři body, což
ocenili i diváci na konci zápas krásnou děkovačkou našim hráčům. Sudí byli opět
nekompromisní a zvládli celý zápas na rovinku, tak jak si to přeje již celý náš fotbalový národ.

Vaňak – Krasnický (ŽK), Hnízdo, Stach, Demke – Demčenko, Jägr, Jindřich (ŽK),
Buryánek (75´- Kopřiva) – Kaňkovský (ŽK – 87´- Šťastný), Vavroušek (66´- Soukup)
Trenér: nebyl Asistent: Zbončák Masérka: Čudová Ved.mužstva: Kurel Foto: Čuda Manager: Sklenář
Připraven ještě: nikdo Chyběli ještě: Janda, vyloučený Jirchář, nemocný Dobeš, Čuda a zraněný Kurel
Nejlepší hráči utkání: Demčenko (V) a Svoboda (N) Diváci: 190 – spokojených hlavně s výsledkem !!!
Rozhodčí: Petřík – Huryš, Šulcová (dobrý výkon všech) Delegát svazu : p.Jiřík ŽK: 3:1 ČK: 0 : 1
Rohy: 7 – 6 Držení míče: 47% – 53% Ofsajdy: 9 – 5 Fauly: 19 – 14 Střely na bránu: 8 – 9 Mimo: 7 – 8