Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel

31červenec2014

vybezek

27 dub
Napsal(a)  tomáš salov

Ořez výrazně prodlouží život lípě

České Švýcarsko, 26. 4. 2013 – Pracovníci skalní čety při Správě Národního parku České Švýcarsko upravili tvar koruny lípy v Kamenické Stráni u Růžové. Stromu hrozil rozpad kvůli velikosti jeho koruny na rozdvojeném kmenu. Skalní četa provedla na základě odborného posouzení tzv. redukční řez. Zásahem došlo k odlehčení koruny a prodloužení života stromu.

lipa

“Lípu s rozdvojeným a díky povětrnosti rozštípnutým kmenem již loni na podzim nechal majitel nemovitosti v její blízkosti provizorně stáhnout vazbou,” popisuje Jana Nováková, lesník Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Abychom oddálili nutnost strom pokácet, rozhodli jsme se pro ořez koruny.”
Velká koruna poškozeného stromu představovala současně ohrožení pro sousední nemovitost. Ve shodě s jejím vlastníkem však bylo upřednostněno zachování stromu, namísto jeho úplného odstranění. Po zotavení z ořezu tak lípa brzy začne opět plnit svou přírodní i estetickou funkci.

Hledám byt v Rumburku, kde jsem dříve bydlela vdaná. Po rozvodu šla do Šluknova, to byla chyba. Hledám 1+1 ,2+kk, dvougarsonieru, nebo malý 3+1,3+kk. Ne Podhájí. Jsem dipl. zdrav. sestra, již v důchodu. Ne RK, ne družstva, nejlépe soukromý majitel nebo obec. Malou kauci respektuji, nejsem milionářka, ale důchodkyně, nekuřačka.Prosím jen vážné nabídky na tel.702 978 541 nebo na mejl: feminne@seznam.cz

magazin

 
 

logo vy

vybezek.eu

kontaktujte nás

  • kdykoliv a kdekoliv
  • nejjednoduší je to emailem
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • klidně volejte nebo pište esemesky
  • 774275055

přihlášení